Kontakt Från Kalmar till Mora

Växel

Vet du inte vem du söker så kan du alltid ringa till växeln, 0380-555 250, så kopplar vi dig rätt.

Anbudsförfrågningar

Anbudsförfrågningar skickas med fördel till anbud@kanonaden.com

För direktkontakt ring Roger Wanström (Kalkylchef) 072 - 857 80 60

Jobbansökningar

Dags för ett nytt kliv i karriären? Tveka inte att skicka oss ditt CV och en spontanansökan.

karriar@kanonaden.com

Ekonomi

Har du frågor som är av ekonomisk karaktär kan du enkelt ta kontakt med vår ekonomiavdelning via; 

ekonomi@kanonaden.com eller ring 0380-55 52 50

Inköp

Kanonaden vill samarbeta med de bästa leverantörerna och underentreprenörerna. Vill du bli en av dem? För att erbjuda dina tjänster får du gärna kontakta oss via;

inkop@kanonaden.com

Mailadress för fakturor

Alla fakturor skall innehålla org.nr, företagsnamn, projektnummer, Beställarens (vår referens) samt referensnummer och utförlig beskrivning avseende vad fakturan avser. Omärkta fakturor kommer att returneras. Säkerställ även att fakturan adresseras och skickas till korrekt bolag (Kanonaden Entreprenad AB alt. Kanonaden Entreprenad Mälardalen AB).

Kanonaden Entreprenad AB : invoice@kanonaden.com

Kanonaden Entreprenad Mälardalen AB: faktura-malardalen@kanonaden.com

Strategisk ledningsgrupp

Ola Forsell 19

Ola Forsell

VD Kanonaden
073 - 066 63 43
ola.forsell@kanonaden.com

Kanonaden, portätt + aktivitet på Torpa Gård. Uppdrag åt Kanonanden

Peter Ek

VD Kanonaden Mälardalen
070 - 577 61 77
peter.ek@kanonaden.com

k-profil-vit

Lennart Fransson

Ekonomichef
076 - 117 38 65
lennart.fransson@kanonaden.com

Maria Nilsson

Maria Nilsson

Controller
070 - 608 84 40
maria.nilsson@kanonaden.com

Sarah-Hektor

Sarah Hektor

HR
076 - 117 38 57
sarah.hektor@kanonaden.com

Mikael-Jonasson

Mikael Jonasson

Kvalitetschef
070 - 390 11 16
mikael.jonasson@kanonaden.com

k-profil-vit

Johan Edborg

HMS
072 - 240 66 06
johan.edborg@kanonaden.com

Affärsområdeschefer

Göran Iggmark

Göran Iggmark

Affärsområdeschef
Stockholm Syd
070 - 584 43 01
goran.iggmark@kanonaden.com

Pontus Muhlow

Pontus Mühlow

Affärsområdeschef
Logistik 
070 - 512 16 15
pontus.muhlow@kanonaden.com

Janne Isotalus

Janne Isotalus

Affärsområdeschef
Stockholm Nord
070 - 208 30 97
janne.isotalus@kanonaden.com

k-profil-vit

Petter Sjöström

Affärsområdeschef
Örebro/Eskilstuna
070 - 314 61 84
petter.sjostrom@kanonaden.com

k-profil-vit

Jakob Sahlander

Affärsområdeschef
Västmanland/Dalarna
072 - 034 82 79
jakob.sahlander@kanonaden.com   

k-profil-vit

Johan Wykman

Affärsområdeschef
Anläggning Mitt (Tranås/Jönköping)
073 - 066 63 37
johan.wykman@kanonaden.com

k-profil-vit

Johan Arpenvik

Bitr. Affärsområdeschef
Anläggning Mitt (Tranås/Jönköping)
073 - 078 72 16
johan.arpenvik@kanonaden.com

k-profil-vit

Vegard Nilsen

Affärsområdeschef
Anläggning Väst  (Borås/Göteborg)
070 - 302 54 30
vegard.nilsen@kanonaden.com

k-profil-vit

Jonas Lundell

Bitr. Affärsområdeschef
Anläggning Väst (Borås/Göteborg)
070 - 301 94 50
jonas.lundell@kanonaden.com

k-profil-vit

Martin Alnemo

Bitr. Affärsområdeschef
Anläggning Betong/Kabel (KEAB)
076 - 769 92 36
martin.alnemo@kanonaden.com

k-profil-vit

Tony Nilsén

Affärsområdeschef
Anläggning Öst (Västervik(Kalmar)
070 - 288 48 78
tony.nilzen@kanonaden.com

k-profil-vit

Magnus Gullberg

Bitr. Affärsområdeschef
Anläggning Öst (Västervik/Kalmar)
076 - 109 30 28
magnus.gullberg@kanonaden.com

k-profil-vit

Magnus Gustavsson

Affärsområdeschef
Anläggning Betong/Kabel (KEAB)
076 - 769 92 35
magnus.gustavsson@kanonaden.com

Besöksadresser Kanonaden Entreprenad AB

Borås

Segloravägen 19A
504 64 Borås

Göteborg

Vassgatan 3H
415 02 Göteborg

Jönköping

Soldattorpsgatan 2
554 74 Jönköping

Kalmar

Franska Vägen 13
393 56 Kalmar

Nässjö

Bockängsgatan 2
571 38 Nässjö

Tranås

Stoerydsvägen 13
573 42 Tranås

Västervik

Dichmansgatan 20
593 32 Västervik

Besöksadresser Kanonaden Entreprenad Mälardalen AB

Motala

Storgatan 9
591 38 Motala

Stockholm

Långholmsgatan 30
117 33 Stockholm

Södertälje

Morabergsvägen 33C
152 42 Södertälje

Örebro

Radiatorvägen 17
702 27 Örebro

Västmanland / Dalarna

Projektkontor